Skip to content
Gale-Ettrick-Trempealeau
Navbar
Calendar
Rosters
Scores and Standings
G-E-T/MM Schedule
Today
January 2022
March 2023
April 2023
May 2023
June 2023
July 2023
August 2023
September 2023
October 2023
November 2023
December 2023
January 2024
February 2024
March 2024
April 2024
May 2024
June 2024
July 2024
August 2024
September 2024
October 2024
November 2024
December 2024
January 2025
February 2025
March 2025
Week
Month
Color Key:
Home
Away
Sunday
Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
26
27
28
29
30
31
1
2
3
6:00pm
Basketball: G/JV
@G-E-T High School
Gym North
7:00pm
Basketball: G/V
@G-E-T High School
Gym North
4
6:00pm
Basketball: B/C-Team
@G-E-T High School
Gym South
6:00pm
Basketball: B/JV
@G-E-T High School
Gym North
7:00pm
Ice Hockey: V
@Sparta Ice Hockey Ronk School
7:15pm
Basketball: B/V
@G-E-T High School
Gym North
5
6
5:30pm
Wrestling: Varsity Reserve
@Arcadia High School
6:00pm
Basketball: B/C-Team
@Arcadia High School
Aux Gym
6:00pm
Basketball: B/JV
@Arcadia High School
Wanek Center Arena
6:30pm
Gymnastics: JV/VARSITY
@Blue Angels Gymnastics Club
7:00pm
Wrestling: V
@Arcadia High School
Gym
7:15pm
Basketball: B/V
@Arcadia High School
Wanek Center Arena
7
TBD
Wrestling: V
@Rochester Recreation Center
8:00am
Wrestling: V
@Rochester Community College
8:00am
Wrestling: V
@Rochester Community College
4:00pm
Wrestling: V
@Rochester Community College
6:00pm
Basketball: G/JV
@Gale-Ettrick-Trempealeau High School
7:00pm
Ice Hockey: V
@DC Everest High School
7:15pm
Basketball: G/V
@Gale-Ettrick-Trempealeau High School
Gym North
8
TBD
Wrestling: V
@Rochester Recreation Center
8:00am
Wrestling: JV
@West Salem Middle School
Challenge Series JV Event
8:00am
Wrestling: V
@Rochester Community College
9:00am
Dance Team: G/V
@Onalaska High School
Fieldhouse
10:00am
Gymnastics: JV/VARSITY
@Mount Horeb High School
Auxillary Gym #2 & #3
10:00am
Wrestling: Varsity Reserve
@Cadott High School
3:30pm
Basketball: B/C-Team
(Rescheduled)
@Gale-Ettrick-Trempealeau High School
Gym South
3:30pm
Basketball: B/JV
(Rescheduled)
@Gale-Ettrick-Trempealeau High School
Gym North
5:00pm
Basketball: B/V
(Rescheduled)
@Gale-Ettrick-Trempealeau High School
Gym North
9
10
11
6:00pm
Basketball: B/C-Team
@Black River Falls High School
6:00pm
Basketball: B/JV
@Black River Falls Fieldhouse
7:00pm
Ice Hockey: V
(Rescheduled)
@Onalaska Omni Center
7:00pm
Wrestling: V
(Changed)
@Melrose-Mindoro
7:15pm
Basketball: B/V
@Black River Falls Fieldhouse
12
13
4:30pm
Basketball: G/8th
@West Salem Elementary School
4:30pm
Basketball: G/7th
@West Salem Elementary, 475 North Mark St
5:00pm
Wrestling: Middle School
@Independence High School
6:00pm
Basketball: G/JV
@Luther High School
7:00pm
Wrestling: V
(Changed)
@Gale-Ettrick-Trempealeau High School
7:15pm
Basketball: G/V
@Luther High School
14
5:00pm
Wrestling: JV
@Aquinas HS
4:00pm weigh ins 5:00pm wrestling begins
5:00pm
Wrestling: V
@Aquinas HS
4:00pm weigh ins 5:00pm wrestling begins
6:00pm
Basketball: B/C-Team
@Luther High School
6:00pm
Basketball: B/JV
@Luther High School
7:15pm
Basketball: B/V
@Luther High School
15
TBD
Dance Team: G/V
@Kaukana High School
9:00am
Gymnastics: JV/VARSITY
@Holmen High School
Two sessions. One starting at 9:00am and the other in the afternoon, time will be determined based on the number of teams.
16
17
6:00pm
Basketball: B/C-Team
(Cancelled)
@G-E-T High School
Gym South
6:00pm
Basketball: B/JV
@G-E-T High School
Gym North
7:15pm
Basketball: B/V
@G-E-T High School
Gym North
18
4:45pm
Basketball: G/7th
@G-E-T MS, 19650 Prairie Ridge Ln
Gym
7th grade will play at 4:45 and 8th grade right after at 5:45
5:45pm
Basketball: G/8th
@Gale-Ettrick-Trempealeau Middle School
Gym
7th grade will play at 4:45 and 8th grade right after at 5:45
6:00pm
Basketball: G/JV
@Gale-Ettrick-Trempealeau High School
Gym North
7:00pm
Ice Hockey: V
(Changed)
@Onalaska Omni Center
7:00pm
Wrestling: JV/VARSITY
@K-M High School
7:15pm
Basketball: G/V
@Gale-Ettrick-Trempealeau High School
Gym North
19
20
4:00pm
Basketball: G/8th
@Holmen Middle School, 502 N. Main
4:00pm
Basketball: G/7th
@Holmen Middle School, 502 N. Main
6:00pm
Basketball: B/C-Team
(Cancelled)
@Viroqua High School
EL Gymnasium
6:00pm
Basketball: B/JV
@Viroqua High School
HS Gymnasium
7:15pm
Basketball: B/V
@Viroqua High School
HS Gymnasium
7:30pm
Wrestling: Varsity Reserve
@Independence High School
21
5:00pm
Wrestling: Middle School
@Arcadia High School
Wanek Center Arena 1
6:00pm
Basketball: G/JV
@Westby High School
7:00pm
Ice Hockey: V
@Onalaska Omni Center
7:15pm
Basketball: G/V
@Westby High School
22
9:00am
Wrestling: V
@Arcadia High School
Wanek Center Arena 1
4:00pm
Ice Hockey: V
@MARC (Merrill Area Recreation Center)
23
24
6:00pm
Basketball: G/JV
(Changed)
@Gale-Ettrick-Trempealeau High School
6:30pm
Gymnastics: JV/VARSITY
@Blue Angels Gymnastics Club
7:15pm
Basketball: G/V
(Changed)
@Gale-Ettrick-Trempealeau High School
Gym North
25
4:30pm
Basketball: G/7th
@Gale-Ettrick-Trempealeau Middle School
Gym
7th grade will play at 4:30 and 8th grade right after at 5:30
5:00pm
Wrestling: Middle School
@Altoona High School
5:30pm
Basketball: G/8th
@Gale-Ettrick-Trempealeau Middle School
Gym
7th grade will play at 4:30 and 8th grade right after at 5:30
5:45pm
Basketball: B/C-Team
@Altoona Middle School
6:00pm
Basketball: G/JV
(Changed)
@Gale-Ettrick-Trempealeau High School
6:00pm
Basketball: B/C-Team
@Altoona Middle School
HS Gym
6:00pm
Basketball: B/JV
@Altoona High School
7:00pm
Wrestling: V
@Gale-Ettrick-Trempealeau High School
Gym North
1. Weigh-ins at 4:30 p.m. 2. J.V. matches on Mat 1 and BRF against Arcadia on Mat 2 would start at 5:30 p.m. 3. G-E-T/Mel-Min against West Salem on Mat 1 G...
7:30pm
Basketball: B/V
@Altoona High School
Thomas Sempf Gymnasium
7:30pm
Ice Hockey: V
@Viroqua Community Arena
26
27
4:30pm
Basketball: G/7th
@G-E-T MS, 19650 Prairie Ridge Ln
Gym
7th grade will play at 4:30 and 8th grade right after at 5:30
5:30pm
Basketball: G/8th
@Gale-Ettrick-Trempealeau Middle School
Gym
7th grade will play at 4:30 and 8th grade right after at 5:30
6:00pm
Basketball: B/C-Team
@Westby High School
6:00pm
Basketball: B/JV
@Westby High School
6:30pm
Wrestling: Varsity Reserve
@Cochrane-Fountain City High School
7:15pm
Basketball: B/V
@Westby High School
7:30pm
Ice Hockey: V
@Onalaska Omni Center
7:30pm
Wrestling: Varsity Reserve
@C-FC School
28
7:30pm
Ice Hockey: V
@Onalaska Omni Center
29
TBD
Dance Team: G/V
@Hudson High School
9:00am
Gymnastics: JV/VARSITY
@PEG - La Crosse
9:30am
Wrestling: JV
@Tomah HS
Weigh-Ins 8 am! Cost: $15 per athlete
9:45am
Wrestling: Varsity Reserve
@Independence High School
3:30pm
Ice Hockey: V
@Onalaska Omni Center
5:00pm
Basketball: B/C-Team
@G-E-T High School
Gym South
6:00pm
Basketball: G/V
@G-E-T High School
Gym North
Varsity Only
6:00pm
Basketball: G/V
@G-E-T High School
Gym North
Varsity Only
6:00pm
Basketball: B/JV
@G-E-T High School
Gym North
7:15pm
Basketball: B/V
@G-E-T High School
Gym North
30
31
5:45pm
Basketball: G/JV
@Gale-Ettrick-Trempealeau High School
Gym North
6:30pm
Gymnastics: JV/VARSITY
@Viroqua High School
MS Gymnasium
6:30pm
Wrestling: Varsity Reserve
@Black River Falls Middle School
Weigh-ins will be at 5:30pm in the MS Gym BRF wrestles Arcadia at 6:30pm BRF will wrestle Mel-Min/GET as soon as the first dual is complete
7:15pm
Basketball: G/V
@G-E-T High School
Gym North
1
2
3
4
5
Collapse Menu
Search
Today
March 2023
April 2023
May 2023
June 2023
July 2023
August 2023
September 2023
October 2023
November 2023
December 2023
January 2024
February 2024
March 2024
April 2024
May 2024
June 2024
July 2024
August 2024
September 2024
October 2024
November 2024
December 2024
January 2025
February 2025
March 2025
View Schedules
Loading schedules..
Get The Mobile App
Notify Me
LOGIN
Username:
Password:
Forgot password?